Torenhaan is terug

Dakdekker/preses op grote hoogte

De haan is terug op de kerktoren van Nieuwland. Op vrijdag de dertiende juli 2018 was het zover. Met behulp van een grote kraan zette Christiaan van Mourik de bekroning van de toren op de juiste plaats. Hij is dakdekker van beroep, dus het is voor hem een gewone klus. Voor de omstanders, zeker zij die hoogtevrees hebben, was het dat zeker niet! Christiaan is ook nog preses van de kerkenraad. Zodoende verrichtte hij het karwei met twee petten op!

Al met al heeft ruim een halfjaar geduurd voor de haan terug is op zijn oude plek. Immers kwam hij op 30 december 2017 in stukken naar beneden door  een stormvlaag. De torenhaan is helemaal gerestaureerd en opnieuw verguld. Je hebt geen verrekijker nodig om dat te kunnen zien.
Nu het incident is gesloten is de toren met 24,3 ook weer het hoogte punt. Van Nieuw- en Sint Joosland. Tijdelijk was dat de molen, waarvan de wieken 23 meter de hemel in reiken.

Klik hier voor verslag van het afwaaien van de torenbekroning

Klik hier voor video

Reacties plaatsen is niet mogelijk.