Pascal lijkt op Paulus

Raam Michiel de Ruyter in de Vlissingse Sint Jacobskerk

Het werk van Pascal Handschin, 53e op de Ritthemse naamlijst van predikanten  lijkt op dat van nummer 8. Dat is dominee Paulus Veezaerdt.
Werkt onze huidige dominee onder zeelieden die Vlissingen-Oost aandoen, ook Paulus Vezaerdt had wat met het ruime sop. Hij krijgt in 1653 van de Staten-Generaal het verzoek om zich te voegen bij de vloot waarop Michel de Ruyter op dat moment werkt als viceadmiraal. Het staat allemaal in de lijst met dominees die sinds 1612 in de kerk van Ritthem hebben gewerkt.  Klik hier voor het volledige overzicht.

Aanvullende informatie over predikanten, zowel qua tekst als fotografie, zijn van harte welkom. S.v.p. sturen naar kerkenstaat@gmail.com

Wim Staat

Reacties plaatsen is niet mogelijk.