Familie Janse dank!

Een daverende verrassing. Die viel de ons als werkgroep ten deel door toedoen van de Janse Janse Stichting. Deze schenkt 500 euro aan de dorpstuin. Het gaat hier om oud-Nieuwlanders die zich nog altijd heel verwant voelen met ons dorp.

De familie zocht via Gerwin Moerman spontaan contact met ons bij het vernemen van de tuinplannen. Hij schreef: ,, Ik ben Gerwin Moerman, zoon van Nanne Janse die een dochter is van Martina Janse. Ik ben voorzitter van de familie stichting Janse die als belangrijkste doel heeft om de herinneringen in leven te houden bij de nazaten van het gezin Janse. Concreet doen wij dit door middel van nieuwsbrieven, activiteiten en reünies.

Op dit moment leven er nog 6 kinderen van de in totaal 10 kinderen die na de inundatie van Walcheren in 1944 Zeeland hebben verlaten. Zij hebben heel voetstappen achtergelaten in uw dorp en de kerk van Nieuw- en Sint Joosland.”

In de tuin van de kerk staat aan de zijde van de consistorie-ingang al tientallen jaren een Janse-boom. Ook geplant door toedoen van de familie. Hierbij plaatjes van de Janse-boom een van de illustratie van de Janse Stichting op Facebook. Helemaal onderaan een deel van de stamboom van de familie.
Werkgroep Dorpstuin rond de kerk

Janse-boom

Getrouwd 29 september 1926 te Nieuw- en Sint Joosland:
Cornelis Janse, geboren 10 augustus 1901 te Arnemuiden en overleden 23 februari 1980 te Harderwijk
Martina Janse, geboren 31 maart 1903 te Nieuw- en Sint Joosland en overleden 15 juli 1998 te Nunspeet

Kinderen uit het huwelijk Janse-Janse:
Pieternella Jaohanna (Nel), geboren 20 november 1931 te Nieuw- en Sint Joosland
Francina (Francien), geboren 24 november 1932 te Nieuw- en Sint Joosland, overleden
Pieter (Piet), 17 april 1934 te Nieuw- en Sint Joosland, overleden
Johanna (Joanne), 17 mei 1935 te Nieuw- en Sint Joosland
Joos, 8 oktober 1936 te Nieuw- en Sint Joosland
Samuel (Sam), 26 februari 1938 te Nieuw- en Sint Joosland, overleden
Janna (Nanne), 3 maart 1939 te Nieuw- en Sint Joosland
Johannes (Wannes), 20 maart 1940 te Nieuw- en Sint Joosland, overleden
Cornelis (Cees), 19 mei 1941 te Nieuw- en Sint Joosland
Jacomina (Mien), 13 januari 1943 te Middelburg

Reacties plaatsen is niet mogelijk.